بیش از 110 جایزه داخلی و خارجی برای فیلم‌های کوتاه باشگاه فیلم سوره


سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 16:13

به گزارش روابط عمومی باشگاه فیلم سوره، مدیرعامل باشگاه فیلم سوره از کسب بیش از 110 جایزه داخلی و خارجی توسط آثار باشگاه فیلم سوره خبر داد.


مدیرعامل باشگاه فیلم سوره گفت: در مدت حدود 6 سالی که از فعالیت این مجموعه هنری سینمایی می گذرد علاوه بر دو فیلم سینمایی بیست و یک روز بعد و دیدن این فیلم جرم است و سریال کتونی زرنگی که جزو آثار بلند تولید شده در باشگاه فیلم سوره هستند، آثار کوتاه این مجموعه نیز توانسته اند در محافل سینمایی داخلی و خارجی خوش بدرخشند و حاصل این حضور هم بیش از 110 جایزه و حضور موفق در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی بوده است.


محمدرضا شفاه ادامه داد: در میان آثار کوتاه باشگاه فیلم سوره فیلم های کوتاه ولد به کارگردانی امیرعباس ربیعی، علمک به کارگردانی حسین دارابی، و دایو به کارگردان حسین دارابی بیشترین جوایز بین المللی را به خود اختصاص داده اند. ضمن آن که فیلم سینمایی بیست و یک روز بعد هم بیش از 20 حضور بین المللی را تجربه کرده که حاصل آن چندین جایزه معتبر بین المللی بوده است.


مدیرعامل باشگاه فیلم سوره درباره حضور بین المللی آثار کوتاه توضیح داد: آثار باشگاه فیلم سوره در این مدت در بیش از 40 جشنواره معتبر خارجی حضور داشته و موفق به کسب جایزه شده است که از این میان می توان به جشنواره انیمیشن سئول (سیکاف)، جشنواره خیرونای اسپانیا، جشنواره یونیورسال ترکیه، فستیوال فیلم کلکته، جشنواره رجینا کانادا، رویداد سینمایی کلوژ رومانی، جشنواره فیلم دوربان آفریقای جنوبی، فستیوال سلولارت آلمان، جشنواره فیلم های کوتاه مین مکس 20 آلمان، جشنواره فیلم های ورزشی میلان، رویداد جهانی پروموفست و… اشاره کرد.


شفاه ادامه داد: آثار باشگاه توانسته اند در بیش از 20 کشور دنیا نظیر اسپانیا، بریتانیا، کانادا، ایالات متحده، ایتالیا، چین، نروژ، هندوستان و… حضور یابند و اغلب موفق به کسب جایزه شده‌اند.
گفتنی است باشگاه فیلم سوره علاوه بر تولید ده‌ها فیلم کوتاه و تیزر فرهنگی تجربه تولید چند اثر بلند نظیر فیلم سینمایی بیست و یک روز بعد، دیدن این فیلم جرم است و سریال کتونی زرنگی را نیز دارد.