باغ کیانوش

تهیه کننده: محمدجواد موحد
کارگردان: رضا کشاورز حداد
محصول 1402

پوستر باغ کیانوش

فیلم سینمایی «باغ کیانوش» به نویسندگی و کارگردانی رضا کشاورز حداد و تهیه‌کنندگی محمدجواد موحد محصول سال 1402 است.

این فیلم که اولین محصول مشترک باشگاه فیلم سوره و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به حساب می‌آید با اقتباس از کتابی با همین عنوان نوشته علی اصغر عزتی پاک ساخته شده است و نخستین تجربه کارگردانی سینمایی رضا کشاورز حداد است و روایتگر یک قصه ماجراجویانه متفاوت در دهه 60 با رگه‌هایی فانتزی است.

«باغ کیانوش» چهارمین اثر سینمایی باشگاه فیلم سوره پس از سینمایی های «۲۱ روز بعد»، «دیدن این فیلم جرم است» و «مصلحت» است که شهرام حقیقت‌دوست، علیرضا آرا، با حضور عباس جمشیدی‌فر و همچنین مجید پتکی، مهدیه نساج، لادن ژافه‌وند و مهدی فریضه بازیگران این فیلم سینمایی هستند. این فیلم در مدت زمانی که در جشنواره اکران شد، نظر بسیاری از منتقدان سینمایی و کارشناسان حوزه نوجوان و خانواده را به خود جلب کرد.

نخستین جایزه‌ای که این فیلم کسب کرد، سیمرغ بلورین و دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری فیلم اول در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر بود که توسط هیات داوران به سازندگان باغ کیانوش اهدا شد.
جایزه دوم این فیلم، آخرین جایزه اهدایی در اختتامیه چهل و دومین جشنواره فیلم فجر بود که اختصاص به جایزه آرمان (جایزه ویژه شهرداری تهران) داشت. این جایزه توسط آقایان امینی دبیر جشنواره، نادری معاون وزیر و رئیس خبرگزاری ایرنا، هاشمی جانشین وزیر ارشاد، اسلامی معاون وزیر ارشاد و امین توکلی زاده معاون فرهنگی هنری شهرداری تهران به سازندگان این فیلم اهدا شد.

محمدجواد موحد به عنوان آخرین شخصی که در اختتامیه جشنواره فیلم فجر جایزه گرفت و پشت میکروفون رفت، این جایزه را که برای مخاطب نوجوان ساخته شده به کودکان و نوجوانان غزه که این روزها زیر آتشباران رژیم صهیونیستی هستند تقدیم کرد.

عوامل این پروژه عبارتند از؛ تهیه کننده محمد جواد موحد، نویسنده و کارگردان رضا کشاورز حداد، مجری طرح محمد گودرزی، مشاور کارگردان حسین دارابی، مشاور نویسنده احسان ثقفی، مدیر فیلمبرداری مرتضی هدایی، طراح صحنه بابک کریمی طادی، مدیر صدابرداری حسین بشاش، طراح گریم محمود دهقانی، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز سیاوش رمضانلو، تدوین سیاوش کردجان، موسیقی بامداد افشار، طراح لباس مجید لیلاجی، مدیر تولید محمداسماعیل کلبی آبادی، طراح و ترکیب صدا رامین ابوالصدق، اصلاح رنگ و نور فربد جلالی، جلوه های ویژه کامپیوتری محمد عبدی، انیمیشن میلاد محمدی، عکاس سعید کریمی و حسن شجاعی، مدیر تبلیغات: ملیکاسادات راد، مدیر روابط عمومی: عطیه موذن، طراح لوگو: محمد‌ اسفندیاری، طراح پوستر: محمد شکیبا.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی